Średnio 50 cm wysokości i 3,5 kg wagi. Tyle właśnie mierzy każdy siłacz, który przychodząc na ten Świat, kładzie na łopatki, nawet największego twardziela! Nie ważne czy masz 100 kg czystej masy mięśniowej i mierzysz 2 metry, ten malutki człowiek sprawi, że uklękniesz, położysz się i zapłaczesz ze szczęścia…

W jaki sposób mały człowiek, może zniszczyć każdemu facetowi życie? To bardzo proste – zmieniając jego priorytety. Oto kilka powodów, dlaczego ugniesz się, chociażbyś był największym twardzielem na Świecie, rozbijał gangi, zamykał terrorystów i ścigał szefów karteli narkotykowych:

 

1. Zmiana priorytetów na pstryknięcie palcami

Do tej pory było tylko: ja, ja, ja, ja, ja. Prawie, jakbyś przytakiwał w języku niemieckim w Urzędzie Skarbowym. Później wydaje Ci się, że może być ja, ono, ja, ono, ja… Jednak szybko przekonujesz się, że ten układ nie ma szans, ponieważ 50-centymetrowy łysol, którego podniesiesz jednym palcem i mógłbyś zgnieść go jedną ręką, rządzi Twoim życiem, przekształcając Twoje myślenie w: ono, ono, ono, ono, ono…

 

2. Przestajesz być pępkiem swojego Świata

Jeżeli do tej pory myślałeś wyłącznie o swoich potrzebach i chciałeś robić to, na co masz ochotę, możesz o tym pomyśleć w ciągu dnia między 23:00 – 23:15. Wtedy prawdopodobnie łysol będzie zajęty spaniem albo będzie leżał uwieszony przy bufecie mlekowym. Powiedzmy, że wtedy będziesz miał chwilę czasu na wzięcie ciepłego prysznica. W końcu cały czas myślałeś tylko o nim…

 

3. Poznajesz w sobie talenty, o które się nie podejrzewałeś

Prawda jest taka, że jeśli do tej pory uważałeś, że czegoś nie da się zrobić i odkładałeś to na później, dowiesz się, że pewne rzeczy zrobisz w taki sposób, że zaskoczy Cię Twoja kreatywność i pomysłowość. Gwarantuję Ci, że każdy facet rozwija swój mózg najefektywniej, gdy zostaje ojcem, a zmęczona matka ma wychodne i spędza czas na mieście z koleżankami…

 

4. Twój tryb życia, stanie na głowie

Jeżeli myślałeś, że tylko Twój zegarek robi Ci na złość, gdy kończy się żywotność jego baterii, dowiesz się bardzo szybko, że małe 50-centymetrowe, będzie uczyło Cię nocnego trybu życia, wahadłowego sypiania i błyskawicznej pobudki w jednym. W tym czasie staniesz się czujny, jak surykatka, szybki niczym lampart i trzeźwy, jak imprezowicz na izbie wytrzeźwień po zapłacie za pobyt.

 

5. Dowiesz się, że nawet posiadając firmę, będziesz miał szefa nad sobą

Jesteś prezesem wielkiej firmy albo korporacji? Nic nie szkodzi. Gdy spotkasz 50-centrymetrowego, nie będziesz musiał mówić: „Tak szefie”, „Już idę szefie”, „Zaraz będzie zrobione szefie” – po prostu pójdziesz i będziesz zapier…, aby szefowi dogodzić. A wspomniałem, że zrobisz to po godzinach, w dni wolne oraz Święta? Do tego zupełnie za darmo, bez premii uznaniowych? Aha i sprzątanie kibla swojego malucha również masz w gratisie.

 

6. Poznasz rzeczy, które do tej pory uważałeś za kobiece lub absurdalne

Polubisz różowy kolor i nauczysz się tworzyć na włosach warkocze, jeśli 50-centymetrowe będzie bez ptaszka, nauczysz się przebierać upstrzoną gównem pieluszkę jednorazową lub zaczniesz prać wielorazowego użytku, jeśli Twoja dama serca zdecyduje, że właśnie takich będziecie używać. Zaczniesz rozpoznawać płacz, rodzaj kupki i będziesz cieszył się z jej prawidłowej konsystencji.

 

7. Nauczysz się ładować baterie tak szybko, jak Twój nowy smartfon

Jeżeli myślałeś, że nowe technologie ładowania baterii dotyczą wyłącznie Twojego nowego smartfona, to pomyśl, jak szybko będziesz się wysypiał, gdy 50-centrymetrowe obudzi Cię 12 razy w ciągu każdej nocy, przez 5 dni roboczych i w weekend? Postarasz się wycisnąć ze swojego nocnego snu maksymalną moc, aby w ciągu dnia wykrzesać w pracy maksimum swojej produktywności. Wiem, że teraz nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić, ale wszystko przed Tobą.

 

Pozytywne podsumowanie i rada dla młodych tatów

Wiem, że z pewnością mogłem Cię przerazić przyszły ojcze. To wszystko, to tylko część ciekawych historii, które mogą, ale wcale nie muszą się wydarzyć, bo przecież każde dziecko jest inne i nie musisz przeżyć tego wszystkiego lub doświadczysz wszystkiego z jeszcze większą intensywnością. Kto wie. No dobrze, a co otrzymasz w zamian? Więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Sam mam dwie córki i mogę powiedzieć, że gdy rodzi się dziecko, myślisz sobie, że masz przesrane. Pierwsze nieprzespane noce i płacz dziecka mogą rozregulować każdy związek i zmęczyć wszystkich rodziców.

Musisz jednak pamiętać, że dziecko tylko w ten sposób potrafi wyrazić siebie. Leży, ssie mleko, robi kupę i śpi. I tak w kółko. Pomyśl, że każdy z nas był takim wkurzającym, płaczącym i obsrywającym się dzieckiem. Gdy jednak zaczniesz obserwować postępy w rozwoju swojego dziecka, przestaniesz dostrzegać te wszystkie negatywne historie. Zobaczysz, jak obraca się z pleców na brzuch i zacznie podnosić się na rączkach. Będziesz się cieszył, jak dziecko, gdy Twój maluch usiądzie, zacznie raczkować, a w końcu postawi pierwsze kroki.

Poczujesz się fantastycznie, gdy Twój maluch zacznie samodzielnie jeść łyżką, wystukasz jego pierwsze ząbki i wypowie pierwsze słowa. Zrozumiesz również, że gdy dziecko zrobi sobie krzywdę, przewróci się lub po prostu będzie smutne, Twoje ramię będzie dla niego najważniejszym w życiu, aby się wtulić i poczuć bezpiecznie. To wszystko i o wiele więcej otrzymasz w gratisie.

Komentarze Disqus (0)

tataidziecko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj