Jeszcze wiele osób o tym nie wie, jedni się boją, inni myślą, że jak wydadzą mniej to zakup będzie bez wartości. My udowodnimy, że tak nie jest, ale trzeba uważać.


Zakupy grupowe cieszą się już od dłuższego czasu dużą popularnością. Coraz więcej osób wybiera ten sposób zakupów z kilku przyczyn: po pierwsze jest taniej, po drugie wygodnie, bo nie wychodząc z domu możemy cieszyć się zakupami w renomowanych sklepach, a wysyłka czasami jest wliczona w zakup, a poza tym gama produktów dostępnych na stronach największych portali obsługujących zakupy grupowe jest tak duża, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Wstępnie dodam, że nie mam zamiaru dodawać w tym wpisie nazw: stron, produktów, ani usług. Dlaczego? bo mi za to nie płacą. Ale do rzeczy.

Jeżeli jeszcze nie wiecie albo nie korzystaliście z tego typu zakupów, nie ma się czym martwić. Ja sam dowiedziałem się o tego typu ofertach od mojej żony, która prawdopodobnie codziennie otrzymuje jakiś newsletter z różnymi ofertami zakupowymi. Nie wstydzę się tego bo po prostu wcześniej mnie to jakoś nie interesowało. Korzystałem wyłącznie z portali aukcyjnych bo wiedziałem, że można znaleźć w atrakcyjnych cenach, rzeczy nowe albo używane. Podobnie jak wiele osób, otrzymywałem maile lub też widziałem reklamy w internecie tego typu zakupów, ale prawdę powiedziawszy nie jestem z tych osób, które klikają w kolorowe reklamy, gdy akurat interesuję się treścią na stronie, która de facto nie ma niejednokrotnie związku z wyświetlanymi ofertami. Wiadomo, że w wielu przypadkach, a może nawet w większości, nie jesteśmy świadomi tego, jak bardzo może być powiązana reklama z treścią, którą akurat wertujemy na stronie, ale o tym nie będę się rozpisywał bo zapewne wiele osób to po prostu nie obchodzi.

 


No to jak to jest z tymi zakupami za kupon? Można coś dla siebie ciekawego znaleźć?


Odpowiem niejednoznacznie: I tak i nie. Z prostej przyczyny. Oferty na stronach są związane i uzależnione od grup sprzedażowych, które nieprzerwanie szukają ofert. Każda strona posiada pewną odrębną komórkę, która zajmuje się pozyskiwaniem tak zwanego produktu, który następnie, w promocyjnej cenie jest nam przedstawiany. Tak więc ilość ofert oraz ich dostępność zmienia się cyklicznie i nie zawsze możemy dostać to czego akurat spodziewalibyśmy się znaleźć. Nie jest to jednak żadna przeszkoda, ponieważ zazwyczaj możemy znaleźć ofertę, która zainteresuje nas bardziej niż aktualnie poszukiwany produkt. Wiem, bo wiele razy łapałem się na tym, że szukając czegoś odpowiedniego dla siebie lub dla rodziny, odnajdywałem ciekawą pozycję i co? Lądowała w moim koszyku.

A teraz uważajcie. Piszę tu do wszystkich zakupoholików internetowych!!!

Przede wszystkim należy pamiętać, że każda oferta ma swoją ważność. Kupony, które mamy przyjemność posiadać, po dokonaniu wpłaty, mają swój termin przydatności. Jeżeli planujemy zaprosić żonę na kolację albo córkę na lody, musimy upewnić się, że nie skończy nam się akurat w tym czasie ważność kuponu i wydane pieniądze nie pójdą w błoto. Zawsze warto dokładnie przeczytać w każdej ofercie następujące rzeczy:

– W jakim terminie można zrealizować kupon (kupon może być ważny miesiąc lub wyłącznie w określonym terminie np. jeżeli chodzi o zakup wycieczek).
– Kiedy oferta jest dostępna w tygodniu (możliwe, że od którejś lub do którejś godziny włącznie).
– Przede wszystkim należy sprawdzić co wchodzi w skład pakietu, który kupujemy lub czy przedmiot nie jest w jakiś sposób ograniczony (jakkolwiek to brzmi, może się okazać, że możemy wybrać tylko taki lub inny makaron lub pizzę w restauracji, a nie tą, którą chcielibyśmy wybrać z menu).

 


Czy rzeczywiście jest tak tanio jak wszyscy nam próbują wmówić i czy promocje oferowane przez portale rzeczywiście są takie atrakcyjne?


Powiem z własnego doświadczenia podobnie jak wspomniałem wcześniej: I tak i nie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że niejednokrotnie sprzedawane produkty są nieznanej marki lub też marki wchodzącej na rynek. Mamy oczywiście do czynienia z markowymi produktami oraz ofertami renomowanych firm. Jednak z mojego punktu widzenia i tutaj bym się na chwilę wstrzymał. Zauważyłem bowiem, że jakkolwiek wydawałaby nam się pewna oferta atrakcyjna to zdarzyło się kilkukrotnie, że identyczny produkt, który był rzekomo w promocji nabyłem na portalu aukcyjnym po prostu taniej.

Moja rada jest bardzo prosta: Zanim będziecie pewni, że chcecie dokonać zakupu, upewnijcie się, że dany produkt jest rzeczywiście w atrakcyjnej cenie i nie ma siły, żeby ktokolwiek inny mógł przebić przedstawianą ofertę. W końcu to zakupy na kupon, które z założenia mają być o wiele tańsze od innych, więc nie dajmy się nabić w butelkę bo może się okazać, że tak jak w marketach, jeden ma w swoim asortymencie produkt, który kosztuje 50 zł, drugi to samo za 40 zł.

Chcesz wyrazić swoje zdanie na ten temat? Dołącz do dyskusji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here